Üniyurt Afyon – Sıkça Sorulan Sorular

Afyon Kocatepe Üniversitesi (ANS Kampüsü, Karahisari Kampüsü, Meslek Yüksek Okulu) ve Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Ali Çetinkaya Kampüsü) olmak üzere iki üniversite bulunmaktadır.

Ahmet Necdet Sezer Kampüsü için yurdumuzun önüne kadar gelen ring (kampüs içi ulaşım) araçlarından faydalanarak fakültelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne (AÇK) ücretsiz servisimiz bulunmaktadır. Üniyurt ile Ali Çetinkaya Kampüsü 12 km olup servisle 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Ayrıca Afyon şehir merkezi için yurt yönetiminin belirlediği saatlerde gidiş ve dönüş olmak üzere ücretsiz servislerimiz bulunmaktadır. Dilerseniz yurdumuzun önüne kadar gelen toplu taşıma araçlarından da faydalanabilirsiniz.

Tesisimiz 7/24 açık olup “Kayıt Destek Ekibimiz” aracılığı ile hafta sonu da dahil olmak üzere dilediğiniz an gezebilirsiniz.

Bunun yanı sıra “www.uniyurt.com.tr” adresini ziyaret ederek tesisimizi online olarak da ziyaret edebilirsiniz.

Yurdumuzda çeşitli sosyal sorumluluk projeleri, turnuvalar, şehir turları, kültürel geziler, sinema gösterileri, parti organizasyonları, sergiler ve doğa yürüyüşleri gibi öğrencilerimizin farklı zevklerine ve hobilerine hitap edecek etkinlikler düzenlenmektedir.

Üniyurt’ta senin yerin ayrı! Burada öğrencilerimizin yurttan çıkmak istemeyecekleri spor alanları, eğlence mekânları ve aktivitenin yanı sıra, etüt salonlarında arkadaşlarıyla çalışma imkanları da vardır. Arzu eden öğrencilerimiz ücretsiz servislerimizi kullanarak şehir merkezine gidebilirler.

Yurdumuzda yemekhane hizmeti verilmektedir. GSB yönetmeliğinde belirtildiği üzere konaklama hizmetimize kahvaltı dahildir. Akşam yemeğini yurtta yemek isterseniz ayrıca satın alabilirsiniz.

Sabah Kahvaltısı:

Hafta içi: 07.00 – 10.30
Hafta sonu: 08.00 – 12.00

Akşam Yemeği:

Hafta içi: 18.00 – 22.30
Hafta sonu: 18.00 – 21.00

Yurda hafta içi saat 24:00’a kadar, hafta sonu (Cuma-Cumartesi) saat 01:00’a kadar giriş yapabilirsiniz.

Hafta içi ve Hafta sonu 08:00 – 22:00 saatleri arasında tüm ziyaretçilerinizi misafir edebilirsiniz.

0 272 228 14 44 numaralı telefondan “Kayıt Destek Ekibimize” ulaşarak yurt ücretleri ve ödeme tipleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Fiyatlarımıza dahil olan hizmetlerimize ilgilendiğiniz lokasyonun sayfasından detaylı olarak ulaşabilirsiniz.

Lokasyon sayfası için buraya tıklayın.

 • Fitness Salonu
 • Oyun salonu
 • Market
 • Fastfood
 • Dormmeet Cafe
 • Çamaşırhane ve Ütü

Aşağıda bilgileri verilen oda tiplerine ilgilendiğiniz lokasyonun sayfasından detaylı olarak ulaşabilirsiniz.

Lokasyon sayfası için buraya tıklayın.

 • 1 Kişilik Oda
 • 1 Kişilik Özel Oda
 • 2 Kişilik Oda
 • 3 Kişilik Oda
 • 3 Kişilik Köşe Oda
 • 4 Kişilik Oda
 • 1 Kişilik Özel Oda: 24,4 m²
 • 1 Kişilik Oda: 14,5 m²
 • 2 Kişilik Oda: 24,4 m²
 • 3 Kişilik Oda: 28,7 m²
 • 3 Kişilik Köşe Oda: 24,7 m²
 • 4 Kişilik Oda: 24,4 m²

Gardırop, çalışma masası, komodin, çalışma koltuğu, yatak, kitaplık, dâhilî telefon ve buzdolabı mevcuttur.

Online ön kayıt sırasında oda tipi seçiminizi yaptıktan ve asıl kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra Öğrenci İşleri Yetkiliniz bölümünüze göre en uygun odaya yerleştirilmenizi sağlayacaktır.

Öğrenci İşleri Yetkiliniz tercih ettiğiniz oda tipi için boş oda olup olmadığını teyit ettikten sonra fiyat farkına göre değişim yapabilirsiniz. Tabii önce yurt yönetiminin bu değişim için onay vermesi gerekmektedir.

Tesisimiz; kız ve erkek olmak üzere 2 ayrı bölümden oluşmaktadır.

Kız ve erkek öğrenciler mutlaka ayrı bloklarda konaklayacak şekilde yerleştirilir.

Öğrenci ilk kayıt sırasında aynı odada kalmak istediği oda arkadaşını belirtebilir. Belirtmediği takdirde; öğrenim durumu (1’inci ve 2’nci öğretim, hazırlık sınıfı (uygun), yüksek lisans), fakültesi ve bölümü göz önüne alınarak, ders çalışma esasları benzer olan diğer öğrencilerle aynı kat ve odalarda kalacak şekilde yerleştirilmektedir.

 • Tesisimiz dünya standartlarında ve mevcut deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiştir. Deprem dayanıklılık test raporlarına sahiptir.  Ayrıca GSB ve Üniversite tarafından belirli aralıklarla denetlenmektedir.
 • Tesisimiz en son yangın yönetmeliği esas alınarak hazırlanan yangın dolaplarının yanı sıra, her odada sprink (fıskiye) tipi yangın söndürme sistemleri, yangın algılama alarm sistemleri ve her odada bulunan duman dedektörlerine sahiptir.

Kaydınızı iki şekilde yaptırabilirsiniz.

Online Ön Kayıt

Online ön kayıt yaptırarak odanızı herkesten önce garanti edebilirsiniz. Online ön kayıt için izlemeniz gereken adımlar:

 • onkayit.uniyurt.com.tr web adresimize giriniz.
 • Kişisel bilgilerinizi giriniz, kayıt olmak istediğiniz lokasyonu ve tercih ettiğiniz oda tipini seçiniz.
 • Formda istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurup kaydınızı başarılı bir şekilde tamamlayınız.
 • Tarafınıza bilgilendirme sms’i ve e-mail’i gelecektir. En kısa sürede lokasyondan yetkili kişi sizi arayarak Asıl Kaydınızı tamamlamanız için destek olacaktır.
 • Sözleşme ve Kayıt Formunu eksiksiz doldurarak mail (afyon@uniyurt.com.tr) yolu ile tarafımıza iletiniz.
 • Kayıt işleminizi “Kayıt Destek Ekibimizden” kontrol ediniz. Kız Öğrenci İşleri Yetkilimize (0507 089 92 68) ve Erkek Öğrenci İşleri Yetkilimize (0530 640 44 19) direkt ulaşarak bilgi alabilirsiniz.
 • Bu işlemler tamamlandıktan sonra Asıl Kaydınız sorunsuz olarak gerçekleşecektir.

Yüz Yüze Kayıt

  1. Güvenliğe uğrayarak misafir giriş kaydınızı yaptırınız.
  2. Dilerseniz yurt tanıtım ekibimizle birlikte tesisi (odalar, çamaşırhane, bina özellikleri, sosyal alanlar vb.) gezebilirsiniz.
  3. Oda tipleri hakkında görüşüp, ödeme seçenekleri ile ilgili karar vermek için “Kayıt Destek Ekibimiz” size yardımcı olacaktır.
  4. Karar vermiş olduğunuz oda tipi için kayıt işlemlerini başlatarak; Sözleşme ve Kayıt Formunu eksiksiz doldurunuz.
  5. Kayıt ekibimizden aldığınız form ile birlikte depozito ve yurt ödeme işlemleriniz için Muhasebe departmanına uğrayınız.
  6. Bu işlemler tamamlandıktan sonra Asıl Kaydınız sorunsuz olarak gerçekleşecektir.

Depozito ödemesini, öğrencilerimize odalarında tahsis edilen demirbaş eşyaları koruma amacıyla alıyoruz. Akademik takvim sonunda oda teslimi yaparken, yapılan kontrollerde demirbaş eşyada herhangi bir zarar görülmezse tamamını, bir zarar varsa bedeli düşülerek kalanı, Temmuz ayının son iş gününde öğrencinin hesap numarasına iade yapılır.

Yurt ödemelerinizi Peşin, Havale, Kredi Kartı (10 Taksit) ve Senetli (10 Taksit) olarak yapabilirsiniz.

 • Garanti Bankası
 • Halk Bank
 • Finansbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • İş Bankası
 • Akbank
 • Denizbank

Üniyurt Afyon Banka Hesap Bilgileri:

Firma Adı: ASTRA YAPI VE İŞLETMECİLİĞİ SAN. TİC. A.Ş.

Banka Adı: İş Bankası
IBAN: TR73 0006 4000 0011 3930 0296 46

Banka Adı: Ziraat Bankası
IBAN: TR36 0001 0011 8761 5243 2750 01

Banka Adı: Garanti Bankası
IBAN: TR98 0006 2001 5840 0006 2933 21

Ödemelerinizi, muhasebe departmanımızdan ilgili evrak karşılığında havale ya da kredi kartı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Sadece ilk kayıt ve kabul sırasında nakit para alınabilir.

Ödeme tipini değiştirme talebiniz olduğunda aradaki fiyat farkını ödeyerek ya da geri alarak farklı ödeme tiplerinden faydalanabilirsiniz.

Akademik takvime bağlı olarak, Eğitim-Öğretim başlama tarihinden 2 gün önce yurdumuza giriş yapabilirsiniz.

Üniyurt’tan akademik dönem boyunca faydalanabilirsiniz. Bunun dışında yurtta kalma talepleri yurdun bakım-onarım faaliyetlerini aksatmaması ve yurt yönetiminin uygun görmesi halinde ücretle mümkün olmaktadır.

Öğrenci İşleri Yetkililerimize uğrayarak oda numaranızı öğrenin. “Oda Zimmet Formunu” eksiksiz olarak doldurup, imzaladıktan sonra oda anahtarınızı teslim alabilirsiniz.  “Oda Zimmet Formu” ile birlikte giderek bloğunuzda görevli personelimizden yastığınızı, nevresim takımınızı, yorganınızı ve sandalyenizi teslim aldıktan sonra odanıza yerleşebilirsiniz.

Öğrencilerimize yastık, yorgan ve nevresim takımları yurt yönetimi tarafından tahsis edilmektedir. Öğrencilerimiz dilerse, kendi nevresim takımını, kişisel bakım ürünlerini, giyim eşyalarını ve diğer kişisel malzemelerini getirebilirler.

NOT: Nevresimlerimiz on beş günde bir görevli personel tarafından değiştirilir ve haftada iki kez oda temizliği yapılır.

 1. Öğrenci işlerinden yurt çıkış formunu alın.
 2. Bu form ile görevli personele oda demirbaş kontrollerini yaptırıp; yastık, yorgan, nevresim takımı ve sandalyenizi teslim edin.
 3. Son olarak öğrenci işlerine oda anahtarınızı ve formu teslim ettikten sonra yurttan çıkış yapabilirsiniz.

Akademik yıl sonunda yurtla ilişiğini kesen öğrencilerin depozito ödemeleri Temmuz ayının son iş gününde yapılır.