fbpx

Üniyurt Zonguldak – Sıkça Sorulan Sorular

Farabi Kampüsü, İbn-i Sina Kampüsü, İncirharmanı (Hazırlık) Kampüsü olmak üzere toplam 3 Kampüs bulunmaktadır.

Farabi Kampüsü’ne 3,5 Km, İbni-i Sina Kampüsüne 7,5 km, İncirharmanı (Hazırlık) Kampüsüne 1,2 km uzaklıkta olup ücretsiz servis hizmeti verilmektedir.

Tesisimiz 7/24 açık olup “Kayıt Destek Ekibimiz” aracılığı hafta sonu da dahil olmak üzere dilediğiniz an gezebilirsiniz.

Bunun yanı sıra “www.uniyurt.com.tr” web sitemizi ziyaret ederek tesisimizi online olarak da ziyaret edebilirsiniz.

Yurdumuzda çeşitli sosyal sorumluluk organizasyonları, turnuvalar, şehir turları, kültürel geziler, sinema gösterileri, parti organizasyonları, sergi ve doğa yürüyüşleri gibi öğrencilerimizin farklı zevklerine ve hobilerine hitap edecek etkinlikler düzenlenmektedir.

Üniyurt’ta hayat var! Burada öğrencilerimizin yurttan çıkmak istemeyecekleri fitness salonu, düzenlenen bir çok etkinliğin yanı sıra, etüt salonlarında arkadaşlarıyla çalışma imkanları da var.

 • Sosyal tesis çevresinde bulunan fast food restoranlardan veya kafeteryadan faydalanabilirsiniz.

Sabah Kahvaltısı:

Hafta içi: 07.00 -11.00
Hafta sonu: 08.00 -12.00

Akşam Yemeği:

Hafta içi: 18.00 -23.00
Hafta sonu: 19.00 -23.00

Yurda hafta içi saat 00:00’ a kadar, hafta sonu (Cuma-Cumartesi) saat 01:00’a kadar giriş yapabilirsiniz.

Hafta içi ve Hafta sonu 08:00-22:00 saatleri arasında Üniyurt Meydanı ve Ünifit Cafe’ de tüm ziyaretçilerinizi, odalarınızda ise sadece BEÜ öğrencisi arkadaşlarınızı misafir edebilirsiniz.

0 372 222 10 10 nolu telefondan “Kayıt Destek Ekibimize” ulaşarak yurt ücretleri ve ödeme tipleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Fiyatlarımıza dahil olan hizmetlerimize ilgilendiğiniz lokasyonun sayfasından detaylı olarak ulaşabilirsiniz.

Lokasyon sayfası için buraya tıklayın.

 • Fitness Salonu
 • Çamaşırhane ve Ütü

Aşağıda bilgileri verilen oda tiplerine ilgilendiğiniz lokasyonun sayfasından detaylı olarak ulaşabilirsiniz.

Lokasyon sayfası için buraya tıklayın.

 • 1 Kişilik Oda
 • 1 Kişilik Özel Oda
 • 3 Kişilik Oda
 • 4 Kişilik Oda
 • 4 Kişilik Oda (2+2)
 • 1 Kişilik Oda: 23 m²
 • 1 Kişilik Kız Özel Oda: 23 m²
 • 3 Kişilik Oda: 25 m²
 • 4 Kişilik Oda: 25 m²

Gardırop, çalışma masası, komodin, çalışma koltuğu, yatak, kitaplık, dâhili telefon ve buzdolabı mevcuttur.

Online ön kayıt sırasında oda tipi seçiminizi yaptıktan sonra, asıl kaydınızın ardından öğrenci işleri sorumlunuza bildirdiğinizde kendisi bölümünüze göre en uygun odaya yerleştirilmenizi sağlayacaktır.

Öğrenci işleri sorumlunuzdan tercih ettiğiniz oda tipi için boş oda olup olmadığını teyit ettikten sonra fiyat farkına göre değişim yapabilirsiniz. Tabii önce yurt yönetiminin bu değişim için onay vermesi gerekmektedir.

Tesisimiz; 2 konaklama bloğu ve bir adet sosyal tesisten oluşmaktadır.

Konaklama bloklarında kız ve erkek öğrencilerin mutlaka ayrı bloklarda konaklayacakları şekilde; öğrencilerin bölümlerine göre ve hazırlık sınıfı (uygun)-lisans-yüksek lisans öğrencisi olması ya da Üniversite çalışanı olması durumuna göre yerleştirme yapılmaktadır.

 • Tesisimiz dünya standartlarında ve mevcut deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiştir. Deprem dayanıklılık test raporlarına sahiptir.  Ayrıca MEB ve Üniversite tarafından belirli aralıklarla denetlenmektedir.
 • Tesisimiz en son yangın yönetmeliği esas alınarak hazırlanan yangın dolaplarının yanı sıra, her odada sprink (fıskiye) tipi yangın söndürme sistemleri, erken yangın algılama alarm sistemleri ve her odada bulunan duman dedektörlerine sahiptir.

Kaydınızı iki şekilde yaptırabilirsiniz.

 • Online Ön Kayıt

Online ön kayıt yaptırarak odanızı herkesten önce garanti edebilirsiniz. Online ön kayıt için izlemeniz gereken adımlar:

 1. onkayit.uniyurt.com.tr web adresimize giriniz.
 2. Kişisel bilgilerinizi giriniz, kayıt olmak istediğiniz lokasyonu ve tercih ettiğiniz oda tipini seçiniz.
 3. Formda istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurup kaydınızı başarılı bir şekilde tamamlayınız.
 4. Tarafınıza bilgilendirme sms’i ve e-mail’i gelecektir. En kısa sürede lokasyondan yetkili kişi sizi arayarak Asıl Kaydınızı tamamlamanız için destek olacaktır.
 5. Sözleşme ve Kayıt Formunu eksiksiz doldurarak mail (zonguldak@uniyurt.com.tr) yolu ile tarafımıza iletiniz.
 6. Kayıt işleminizi “Kayıt Destek Ekibimizden” kontrol ediniz. Öğrenci İşleri Sorumlusu 0541 369 93 23 nolu numaradan direk ulaşabilirsiniz.
 7. Bu işlemler tamamlandıktan sonra Asıl Kaydınız sorunsuz olarak gerçekleşecektir.
 • Yüz Yüze Kayıt
 1. Güvenliğe uğrayarak misafir giriş kaydınızı yaptırınız.
 2. Dilerseniz yurt tanıtım ekibimizle birlikte tesisi (odalar, çamaşırhane, bina özellikleri, sosyal alanlar vb) gezebilirsiniz.
 3. Oda tipleri hakkında görüşüp, ödeme seçenekleri ile ilgili karar vermek için “Kayıt Destek Ekibimiz” size yardımcı olacaktır.
 4. Karar vermiş olduğunuz oda tipi için kayıt işlemlerini başlatarak; Sözleşme ve Kayıt Formunu eksiksiz doldurunuz.
 5. Kayıt ekibimizden aldığınız form ile birlikte depozito ve yurt ödeme işlemleriniz için Muhasebe departmanına uğrayınız.
 6. Bu işlemler tamamlandıktan sonra Asıl Kaydınız kaydınız sorunsuz olarak geçekleşecektir.

Depozito ödemesini öğrencilerimize odalarında tahsis edilen demirbaş eşyaları koruma amacıyla alıyoruz. Akademik takvim sonunda oda teslimi yaparken, yapılan kontrollerde demirbaş eşyada herhangi bir zarar görülmezse tamamını, bir zarar varsa bedeli düşülerek kalanı 1 ay içerisinde öğrencinin hesap numarasına iade ediyoruz.

Yurt ödemelerinizi Peşin, Havale, Kredi Kartı (10 Taksit) ve Senetli (10 Taksit) olarak yapabilirsiniz.

 • Garanti Bankası
 • Halk Bank
 • Finansbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • İş Bankası
 • Akbank
 • Denizbank

Üniyurt Zonguldak Banka Hesap Bilgileri:

Firma Adı: ASTRA YAPI VE İŞLETMECİLİĞİ SAN. TİC. A.Ş.

Banka Adı: İş Bankası
IBAN: TR43 0006 4000 0011 3930 0353 27

Banka Adı: Ziraat Bankası
IBAN: TR79 0001 0011 8761 5243 2750 03

Banka Adı: Garanti Bankası
IBAN: TR20 0006 2000 1740 0006 2955 67

Ödemelerinizi, muhasebe departmanımızdan ilgili evrak karşılığında havale, nakit ya da kredi kartı ile de gerçekleştirebilirsiniz.

Ödeme tipini değiştirme talebiniz olduğunda aradaki fiyat farkını ödeyerek ya da geri alarak farklı ödeme tiplerinden faydalanabilirsiniz.

Akademik takvime bağlı olarak, Eğitim-Öğretim başlama tarihinden 2 gün önce yurdumuza giriş yapabilirsiniz.

Üniyurt’tan akademik dönem boyunca faydalanabilirsin. Bunun dışında yurtta kalma talepleri yurdun bakım-onarım faaliyetlerini aksatmaması ve yurt yönetiminin uygun görmesi halinde ücretle mümkün olmaktadır.

Öğrenci İşleri Sorumlunuza uğrayarak oda numaranızı öğrenin. “Oda Zimmet Formunu” eksiksiz olarak doldurup, imzaladıktan sonra oda anahtarınızı teslim alabilirsiniz.  “Oda Zimmet Formu” ile birlikte giderek bloğunuzda görevli personelimizden yastığınızı, nevresim takımınızı, yorganınızı ve sandalyenizi teslim aldıktan sonra odanıza yerleşebilirsiniz.

Öğrencilerimize yastık, yorgan ve nevresim takımları yurt yönetimi tarafından tahsis edilmektedir. Öğrencilerimiz dilerse, kendi nevresim takımını, kişisel bakım ürünlerini, giyim eşyalarını ve diğer kişisel malzemelerini getirebilirler.

 1. Öğrenci işlerinden yurt çıkış formunu alın.
 2. Bu form ile görevli personele oda demirbaş kontrollerini yaptırıp; yastık, yorgan, nevresim takımı ve sandalyenizi teslim edin.
 3. Son olarak öğrenci işlerine oda anahtarınızı ve formu teslim ettikten sonra yurttan çıkış yapabilirsiniz.

Depozito ödemeleriniz yurt çıkış formlarınıza yazdığınız hesap bilgilerinize akademik takvim bitiminden 1 ay sonra yapılmaktadır.