fbpx

Üniyurt Sakarya – Sıkça Sorulan Sorular

Sakarya Üniversitesi Ana Kampüsü, Sakarya Üniversitesi Sakarya Meslek Yüksek Okulu (Camili MYO), İlahiyat Fakültesi ve Tıp Fakültesi (Korucuk) olmak üzere 4 kampüs bulunmaktadır.

Sakarya Üniversitesi Ana Kampüsü, Sakarya Üniversitesi Sakarya Meslek Yüksek Okulu (Camili MYO), İlahiyat Fakültesi ve Tıp Fakültesine ücretsiz servisimiz bulunmaktadır. Üniyurt ile SAÜ Kampüsü 8,6 km olup servisle 10 dakikada, Sakarya Meslek Yüksek Okulu (Camili MYO) 11 km olup, servisle 15 dakikada, İlahiyat Fakültesi 3 km olup, servisle 5 dakikada, Korucuk’ ta bulunan Tıp Fakültesi’ne 13 km olup, servisle 20 dakikada ulaşabilirsiniz.

Çarşı için yurt yönetiminin belirlediği saatlerde gidiş ve dönüş için ücretsiz servislerimiz bulunmaktadır. Ayrıca yurdumuzun önüne kadar gelen toplu taşıma araçlarından da faydalanabilirsiniz.

Tesisimiz 7/24 açık olup “Kayıt Destek Ekibimiz” aracılığı hafta sonu da dahil olmak üzere dilediğiniz an gezebilirsiniz.

Bunun yanı sıra “www.uniyurt.com.tr” web sitemizi ziyaret ederek tesisimizi online olarak da ziyaret edebilirsiniz.

Yurdumuzda çeşitli sosyal sorumluluk organizasyonları, turnuvalar, şehir turları, kültürel geziler, sinema gösterileri, parti organizasyonları, sergi ve doğa yürüyüşleri gibi öğrencilerimizin farklı zevklerine ve hobilerine hitap edecek etkinlikler düzenlenmektedir.

 • Öğrencilerimiz yemekli ve yemeksiz kayıt hakkına sahiptirler.  Kahvaltı ve akşam yemeği seçeneklerinden birini veya her ikisini içeren paket satın alabilirsiniz.

Sabah Kahvaltısı:

Hafta içi: 07.00 -10.30
Hafta sonu: 08.00 -12.00

Akşam Yemeği:

Hafta içi: 18.00 -22.30
Hafta sonu: 18.00 -21.00

Yurda hafta içi saat 24:00’ a kadar, hafta sonu (Cuma-Cumartesi) saat 01:00’a kadar giriş yapabilirsiniz.

Yurda ve odalara ziyaretçi kabul edilmemektedir.

0506 141 92 11-0507 182 54 74 nolu telefonlardan “Kayıt Destek Ekibimize” ulaşarak yurt ücretleri ve ödeme tipleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Fiyatlarımıza dahil olan hizmetlerimize ilgilendiğiniz lokasyonun sayfasından detaylı olarak ulaşabilirsiniz.

Lokasyon sayfası için buraya tıklayın.

 • Sabah Kahvaltısı
 • Akşam Yemeği
 • Yemekhane
 • Çamaşırhane
 • Ütü

Aşağıda bilgileri verilen oda tiplerine ilgilendiğiniz lokasyonun sayfasından detaylı olarak ulaşabilirsiniz.

Lokasyon sayfası için buraya tıklayın.

 • 1 Kişilik Oda
 • 1 Kişilik Ekonomik Oda
 • 3 Kişilik Oda
 • 3 Kişilik Oda (2+1)
 • 3 Kişilik Ekonomik Oda
 • 4 Kişilik Oda
 • 4 Kişilik Oda (2+2)
 • 1 Kişilik Oda: 11,7 m² / 2,9 m² banyo
 • 1 Kişilik Ekonomik Oda: 11,7 m² / 2,9 m² banyo
 • 3 Kişilik Oda: 17,6 m² /4 m² banyo
 • 3 Kişilik Ekonomik Oda: 17,6 m²/ 3,5 m² banyo
 • 4 Kişilik Oda: 20,2 m² / 3,5 m² banyo

Gardırop, çalışma masası, sandalye, mantar pano, yatak, dahili telefon ve buzdolabı mevcuttur.

Online ön kayıt sırasında oda tipi seçiminizi yaptıktan sonra, asıl kaydınızın ardından öğrenci işleri sorumlunuza bildirdiğinizde kendisi bölümünüze göre en uygun odaya yerleştirilmenizi sağlayacaktır.

Öğrenci işleri sorumlunuzdan tercih ettiğiniz oda tipi için boş oda olup olmadığını teyit ettikten sonra fiyat farkına göre değişim yapabilirsiniz. Tabii önce yurt yönetiminin bu değişim için onay vermesi gerekmektedir.

Tesisimiz; kız ve erkek yurdu olmak 2 ayrı bloktan oluşmaktadır.

Konaklama bloklarında kız ve erkek öğrencilerin mutlaka ayrı bloklarda konaklayacakları şekilde, öğrencilerin bölümlerine göre ve hazırlık sınıfı(uygun)-lisans-yüksek lisans öğrencisi olması ya da Üniversite çalışanı olması durumuna göre yapılmaktadır.

 • Tesisimiz dünya standartlarında ve mevcut deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiştir. Deprem dayanıklılık test raporlarına sahiptir.  Ayrıca MEB ve Üniversite tarafından belirli aralıklarla denetlenmektedir.
 • Tesisimiz en son yangın yönetmeliği esas alınarak hazırlanan yangın dolaplarının yanı sıra, her odada sprink (fıskiye) tipi yangın söndürme sistemleri, erken yangın algılama alarm sistemleri ve her odada bulunan duman dedektörlerine sahiptir.

Kaydınızı iki şekilde yaptırabilirsiniz.

 • Online Ön Kayıt

Online ön kayıt yaptırarak odanızı herkesten önce garanti edebilirsiniz. Online ön kayıt için izlemeniz gereken adımlar:

 1. onkayit.uniyurt.com.tr web adresimize giriniz.
 2. Kişisel bilgilerinizi giriniz, kayıt olmak istediğiniz lokasyonu ve tercih ettiğiniz oda tipini seçiniz.
 3. Formda istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurup kaydınızı başarılı bir şekilde tamamlayınız.
 4. Tarafınıza bilgilendirme sms’i ve e-mail’i gelecektir. En kısa sürede lokasyondan yetkili kişi sizi arayarak Asıl Kaydınızı tamamlamanız için destek olacaktır.
 5. Sözleşme ve Kayıt Formunu eksiksiz doldurarak mail (sakarya@uniyurt.com.tr) ya da fax (0 264 373 69 99) yolu ile tarafımıza iletiniz.
 6. Kayıt işleminizi “Kayıt Destek Ekibimizden” kontrol ediniz. Öğrenci İşleri Sorumlumuza 0507 182 54 74 nolu numaradan direk ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.
 7. Bu işlemler tamamlandıktan sonra Asıl Kaydınız sorunsuz olarak gerçekleşecektir.
 • Yüz Yüze Kayıt
 1. Güvenliğe uğrayarak misafir giriş kaydınızı yaptırınız.
 2. Dilerseniz yurt tanıtım ekibimizle birlikte tesisi (odalar, çamaşırhane, bina özellikleri, sosyal alanlar vb) gezebilirsiniz.
 3. Oda tipleri hakkında görüşüp, ödeme seçenekleri ile ilgili karar vermek için “Kayıt Destek Ekibimiz” size yardımcı olacaktır.
 4. Karar vermiş olduğunuz oda tipi için kayıt işlemlerini başlatarak; Sözleşme ve Kayıt Formunu eksiksiz doldurunuz.
 5. Kayıt ekibimizden aldığınız form ile birlikte depozito ve yurt ödeme işlemleriniz için Muhasebe departmanına uğrayınız.
 6. Bu işlemler tamamlandıktan sonra Asıl Kaydınız kaydınız sorunsuz olarak geçekleşecektir.

Depozito ödemesini öğrencilerimize odalarında tahsis edilen demirbaş eşyaları koruma amacıyla alıyoruz. Akademik takvim sonunda oda teslimi yaparken, yapılan kontrollerde demirbaş eşyada herhangi bir zarar görülmezse tamamını, bir zarar varsa bedeli düşülerek kalanı 1 ay içerisinde öğrencinin hesap numarasına iade ediyoruz.

Yurt ödemelerinizi Peşin, Havale, Kredi Kartı (10 Taksit) ve Senetli (10 Taksit) olarak yapabilirsiniz.

 • Garanti Bankası
 • Halk Bank
 • Finansbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • İş Bankası
 • Akbank
 • Denizbank

Üniyurt Sakarya Banka Hesap Bilgileri:

Firma Adı: ASTRA ADA YAPI VE İŞLETMECİLİĞİ SAN. TİC. A.Ş.

Banka Adı: İş Bankası
IBAN: TR33 0006 4000 0011 3930 0293 96

Banka Adı: Ziraat Bankası
IBAN: TR96 0001 0011 8769 4494 9550 01

Banka Adı: Garanti Bankası
IBAN: TR34 0006 2001 6760 0006 2998 33

Ödemelerinizi, muhasebe departmanımızdan ilgili evrak karşılığında havale, nakit ya da kredi kartı ile de gerçekleştirebilirsiniz.

Ödeme tipini değiştirme talebiniz olduğunda aradaki fiyat farkını ödeyerek ya da geri alarak farklı ödeme tiplerinden faydalanabilirsiniz.

Akademik takvime bağlı olarak, Eğitim-Öğretim başlama tarihinden 2 gün önce yurdumuza giriş yapabilirsiniz.

Üniyurt’tan akademik dönem boyunca faydalanabilirsin. Bunun dışında yurtta kalma talepleri yurdun bakım-onarım faaliyetlerini aksatmaması ve yurt yönetiminin uygun görmesi halinde ücretle mümkün olmaktadır.

Öğrenci İşleri Sorumlunuza uğrayarak oda numaranızı öğrenin. “Oda Zimmet Formunu” eksiksiz olarak doldurup, imzaladıktan sonra oda anahtarınızı teslim alabilirsiniz.  “Oda Zimmet Formu” ile birlikte giderek bloğunuzda görevli personelimizden yastığınızı, nevresim takımınızı, yorganınızı ve sandalyenizi teslim aldıktan sonra odanıza yerleşebilirsiniz.

Öğrencilerimize yastık, yorgan ve nevresim takımları yurt yönetimi tarafından tahsis edilmektedir. Öğrencilerimiz dilerse, kendi nevresim takımını, kişisel bakım ürünlerini, giyim eşyalarını ve diğer kişisel malzemelerini getirebilirler.

 1. Öğrenci işlerinden yurt çıkış formunu alın.
 2. Bu form ile görevli personele oda demirbaş kontrollerini yaptırıp; yastık, yorgan, nevresim takımı ve sandalyenizi teslim edin.
 3. Son olarak öğrenci işlerine oda anahtarınızı ve formu teslim ettikten sonra yurttan çıkış yapabilirsiniz.

Depozito ödemeleriniz yurt çıkış formlarınıza yazdığınız hesap bilgilerinize akademik takvim bitiminden 1 ay sonra yapılmaktadır.