Kurumsal

Biz Kimiz?

Astra Akademik Yerleşkeler Yatırım Şirketi; 2010 yılında Üniyurt ismiyle, Önlisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerine hizmet vermek üzere kurulmuştur. Ortakları arasında Koray İnşaat (koray.com.tr) ve International Finance Corporation (Dünya Bankası Yatırım Grubu) gibi güçlü ve köklü firmalar yer almaktadır.

2010 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi,  Ahmet Necdet Sezer Yerleşkesinde kurulan ilk projemiz bugün 2.600 kişi kapasiteyle hizmet vermeye devam etmektedir. Afyon yerleşkemizin ardından 2014 yılı Eylül ayında 1.000 kişilik Sakarya yerleşkemiz ile 600 kişilik İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü yerleşkemiz hizmete açılmıştır. Son olarak 2016 yılında Zonguldak/Kozlu’da 1.500 kişilik yeni bir yerleşke daha açan şirketimiz böylece hizmet sunduğu öğrenci sayısını 6.000 kişiye çıkarmıştır.

Üniyurt modern yerleşkelerindeki farklı hizmet konseptleriyle; öğrencilerini geleceğe hazırlamakta, mezuniyet sonrasında da grup şirketlerinde staj ve iş imkânlarını sunmaktadır. Bu sayede kazanılan iş tecrübesi ile öğrencilerin hayata bir adım önde başlamaları hedeflenmektedir.

Genç, dinamik, çağdaş ve güvenilir yönetim anlayışını benimseyen, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla çalışan Üniyurt yönetici personeli; öğrencilerle yönetimi paylaşarak, onların sosyal alanda gelişimlerini sağlayacak her türlü etkinlik ve sosyal sorumluluk projelerini de birlikte yürütmektedir.

Bütün bu geniş perspektifimizle, Üniyurt’ tan ayrılan öğrencilerimiz mezun olurken; öz güveni yüksek, çevresiyle barışık, kendini ifade edebilen, ülkesine ve ailesine yararlı bireyler olarak topluma kazandırmanın haklı gururunu yaşamaya devam ediyoruz.

Vizyonumuz

Yurt denince akla ilk gelen kurumsal firma olarak; sektörün hizmet standartlarını sürekli yükseltmek ve 2020 yılına kadar 20.000 yatak kapasitesine ulaşmak.

Misyonumuz

Üniversiteli gençlerin değişen ihtiyaçlarının tümünü karşılayan güvenli, modern ve sosyal açıdan cazip yaşam alanları oluşturarak, öğrenim hayatlarını kolaylaştırmak; akademik yönden başarılı, öz güveni yüksek, çevresiyle barışık bireyler olarak mezun olmalarına yardımcı olmak.