fbpx

Üniyurt İYTE – Sıkça Sorulan Sorular

İYTE’de yalnızca tek kampüs bulunmaktadır.

Tesisimiz 7/24 açık olup “Kayıt Destek Ekibimiz” aracılığı hafta sonu da dahil olmak üzere dilediğiniz an gezebilirsiniz.

Bunun yanı sıra “www.uniyurt.com.tr” web sitemizi ziyaret ederek tesisimizi online olarak da ziyaret edebilirsiniz.

Kurumsal olmanın vermiş olduğu güven ile öğrencilerimizin sınav dönemleri ve çalışma takvimlerinin izin verdiği ölçüde etkinlikler yapılmaktadır. Kardeş Okul Projeleri ve Mangal Partileri düzenlenmektedir.

Ortak kullanım alanımızda yemekhane, fastfood restoranları, pide salonu, kafe, kırtasiye, oyun salonu ve alışveriş noktası bulunmaktadır.

Öğrencilerimiz dilerlerse odalarında bulunan mini mutfakta (Odalarda ikili elektrikli ocak ve mini buzdolabı bulunmaktadır.) ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri gibi, sosyal yaşam alanımızda bulunan yeme-içme ünitelerinden yiyecek satın alabilirler.

Yurdumuzun giriş-çıkış saati olmamakla birlikte, parmak izi ile giriş-çıkış yapılmakta ve sistemden takip edilmektedir.

Ziyaretçilerinizi gün içerisinde saat 22.00’ye kadar  sosyal tesislerde misafir edebilirsiniz.

0506 141 92 12 veya 0507 182 54 70 nolu telefondan “Kayıt Destek Ekibimize” ulaşarak yurt ücretleri ve ödeme tipleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Fiyatlarımıza dahil olan hizmetlerimize ilgilendiğiniz lokasyonun sayfasından detaylı olarak ulaşabilirsiniz.

Lokasyon sayfası için buraya tıklayın.

 • Oyun Merkezi
 • Kırtasiye
 • Alışveriş Merkezi
 • Yeme-İçme Üniteleri

Aşağıda bilgileri verilen oda tiplerine ilgilendiğiniz lokasyonun sayfasından detaylı olarak ulaşabilirsiniz.

Lokasyon sayfası için buraya tıklayın.

 • 1 Kişilik Oda
 • 3 Kişilik Oda
 • 3 Kişilik Ekonomik Oda
 • 4 Kişilik Oda
 • 4 Kişilik Ekonomik Oda
 • 4 Kişilik Eko Oda
 • 1 Kişilik Oda: 16,9 m² / 3,2 m² banyo
 • 3 Kişilik Eko Oda: 16,9 m² / 3,2 m² banyo
 • 4 Kişilik Oda: 27,9 m² / 2,8 m² banyo
 • 4 Kişilik Eko Oda: 18.7 m² / 4 m² banyo

Gardırop, kitaplık, sandalye, mantar pano, yatak, dâhili telefon, mini mutfak, ikili elektrikli ocak, buzdolabı, TV ve klima mevcuttur.

Oda tipinizi seçiniz ve Öğrenci İşleri Sorumlunuza bildiriniz. Seçtiğiniz oda tipine göre Öğrenci İşleri Sorumlumuz Bölüm ve öğretim bazında oda yerleştirmenizi yapacaktır.

Öğrenci İşleri Sorumlunuzdan tercih ettiğiniz oda tipinin olup olmadığını teyit ediniz. Oda müsaitlik durumu göz önünde bulundurularak tercih ettiğiniz oda tipinden bir üst oda tipine fiyat farkını ödeyerek geçiş yapabilirsiniz.

Tesisimiz; beş konaklama bloğu ve bir adet sosyal tesisten oluşmaktadır.

Doktora öğrencileri, yüksek lisans ve lisans öğrencileri için ayrı ayrı planlanmış olan, tek kişilikten dört kişiliğe kadar oda tipleri yer almaktadır. Yerleştirmeler öğrencilerin bölümlerine göre ve hazırlık sınıfı (uygun)-lisans-yüksek lisans öğrencisi olması ya da Teknokent çalışanı olması durumuna göre yapılmaktadır.

 • Tesisimiz dünya standartlarında ve mevcut deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiştir. Deprem dayanıklılık test raporlarına sahiptir.  Ayrıca MEB ve Üniversite tarafından belirli aralıklarla denetlenmektedir.
 • Tesisimiz en son yangın yönetmeliği esas alınarak hazırlanan yangın dolaplarının yanı sıra, her odada sprink (fıskiye) tipi yangın söndürme sistemleri, erken yangın algılama alarm sistemleri ve her odada bulunan duman dedektörlerine sahiptir.

Kaydınızı iki şekilde yaptırabilirsiniz.

 • Online Ön Kayıt

Online ön kayıt yaptırarak odanızı herkesten önce garanti edebilirsiniz. Online ön kayıt için izlemeniz gereken adımlar:

 1. onkayit.uniyurt.com.tr web adresimize giriniz.
 2. Kişisel bilgilerinizi giriniz, kayıt olmak istediğiniz lokasyonu ve tercih ettiğiniz oda tipini seçiniz.
 3. Formda istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurup kaydınızı başarılı bir şekilde tamamlayınız.
 4. Tarafınıza bilgilendirme sms’i ve e-mail’i gelecektir. En kısa sürede lokasyondan yetkili kişi sizi arayarak Asıl Kaydınızı tamamlamanız için destek olacaktır.
 5. Sözleşme ve Kayıt Formunu eksiksiz doldurarak mail (iyte@uniyurt.com.tr) yolu ile tarafımıza iletiniz.
 6. Kayıt işleminizi “Kayıt Destek Ekibimizden” kontrol ediniz. Öğrenci İşleri Sorumlusu 0507 182 54 70 nolu numaradan direk ulaşabilirsiniz.
 7. Bu işlemler tamamlandıktan sonra Asıl Kaydınız sorunsuz olarak gerçekleşecektir.
 • Yüz Yüze Kayıt
 1. Güvenliğe uğrayarak misafir giriş kaydınızı yaptırınız.
 2. Dilerseniz yurt tanıtım ekibimizle birlikte tesisi (odalar, çamaşırhane, bina özellikleri, sosyal alanlar vb) gezebilirsiniz.
 3. Oda tipleri hakkında görüşüp, ödeme seçenekleri ile ilgili karar vermek için “Kayıt Destek Ekibimiz” size yardımcı olacaktır.
 4. Karar vermiş olduğunuz oda tipi için kayıt işlemlerini başlatarak; Sözleşme ve Kayıt Formunu eksiksiz doldurunuz.
 5. Kayıt ekibimizden aldığınız form ile birlikte depozito ve yurt ödeme işlemleriniz için Muhasebe departmanına uğrayınız.
 6. Bu işlemler tamamlandıktan sonra Asıl Kaydınız kaydınız sorunsuz olarak geçekleşecektir.

Depozito ödemesini öğrencilerimize odalarında tahsis edilen demirbaş eşyaları koruma amacıyla alıyoruz. Akademik takvim sonunda oda teslimi yaparken, yapılan kontrollerde demirbaş eşyada herhangi bir zarar görülmezse tamamını, bir zarar varsa bedeli düşülerek kalanı 1 ay içerisinde öğrencinin hesap numarasına iade ediyoruz.

Yurt ödemelerinizi Peşin, Kredi Kartı (10 taksit) ve Senetli (10 taksit) olarak yapabilirsiniz.

 • Garanti Bankası
 • Halk Bank
 • Finansbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • İş Bankası
 • Akbank
 • Denizbank

Üniyurt İYTE Banka Hesap Bilgileri:

Firma Adı: ASTRA İZMİR YAPI VE İŞLETMECİLİĞİ SAN. TİC. A.Ş.

Banka Adı: İş Bankası
IBAN: TR93 0006 4000 0011 3930 0293 83

Banka Adı: Ziraat Bankası
IBAN: TR15 0001 0011 8764 0660 6050 01

Banka Adı: Garanti Bankası
IBAN: TR66 0006 2001 6760 0006 2963 47

Ödemelerinizi, muhasebe departmanımızdan ilgili evrak karşılığında havale, nakit ya da kredi kartı ile de gerçekleştirebilirsiniz.

Ödeme tipini değiştirme talebiniz olduğunda aradaki fiyat farkını ödeyerek ya da geri alarak farklı ödeme tiplerinden faydalanabilirsiniz.

Akademik takvime bağlı olarak, Eğitim-Öğretim başlama tarihinden 2 gün önce yurdumuza giriş yapabilirsiniz.

Üniyurt’tan akademik dönem boyunca faydalanabilirsin. Bunun dışında yurtta kalma talepleri yurdun bakım-onarım faaliyetlerini aksatmaması ve yurt yönetiminin uygun görmesi halinde ücretle mümkün olmaktadır.

Öğrenci İşleri Sorumlunuza uğrayarak oda numaranızı öğrenin. “Oda Zimmet Formunu” eksiksiz olarak doldurup, imzaladıktan sonra oda anahtarınızı teslim alabilirsiniz.  “Oda Zimmet Formu” ile birlikte giderek bloğunuzda görevli personelimizden yastığınızı, nevresim takımınızı, yorganınızı ve sandalyenizi teslim aldıktan sonra odanıza yerleşebilirsiniz.

Öğrencilerimize yastık, yorgan ve nevresim takımları yurt yönetimi tarafından tahsis edilmektedir. Öğrencilerimiz dilerse, kendi nevresim takımını, kişisel bakım ürünlerini, giyim eşyalarını ve diğer kişisel malzemelerini getirebilirler.

 1. Öğrenci işlerinden yurt çıkış formunu alın.
 2. Bu form ile görevli personele oda demirbaş kontrollerini yaptırıp; yastık, yorgan, nevresim takımı ve sandalyenizi teslim edin.
 3. Son olarak öğrenci işlerine oda anahtarınızı ve formu teslim ettikten sonra yurttan çıkış yapabilirsiniz.

Depozito ödemeleriniz yurt çıkış formlarınıza yazdığınız hesap bilgilerinize akademik takvim bitiminden 1 ay sonra yapılmaktadır.