fbpx

Üniyurt İYTE – Sıkça Sorulan Sorular

Yurdumuz İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Gülbahçe Kampüsü içerisindedir. İYTE Yaşam Merkezi, kampüs içerisindeki tek özel yurt olup, fakültelere yürüyüş mesafesindedir. Bunun yanı sıra, şehir içi dolmuşlarından kampüs sınırlarında ücretsiz yararlanılmaktadır.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde yalnızda Gülbahçe Kampüsü bulunmaktadır.

Tesisimiz 7/24 açık olup “Kayıt Destek Ekibimiz” aracılığı hafta sonu da dahil olmak üzere dilediğiniz an gezebilirsiniz.

Bunun yanı sıra “www.uniyurt.com.tr” web sitemizi ziyaret ederek tesisimizi online olarak da ziyaret edebilirsiniz.

Yurdumuzda çeşitli sosyal sorumluluk projeleri, turnuvalar, şehir turları, kültürel geziler, sinema gösterileri, parti organizasyonları, sergiler ve doğa yürüyüşleri gibi öğrencilerimizin farklı zevklerine ve hobilerine hitap edecek etkinlikler düzenlenmektedir.

Üniyurt’ta senin yerin ayrı! Burada öğrencilerimizin yurttan çıkmak istemeyecekleri oyun salonu, eğlence mekanı ve alışveriş noktalarının yanı sıra, etüt salonlarında arkadaşlarıyla çalışma imkanları da vardır.

GSB öğrencilerimize en az bir yemek alma zorunluluğunu şart koşmaktadır. Kahvaltı hizmetimiz zorunludur.

Öğrencilerimiz dilerlerse odalarında bulunan mini mutfakta ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri gibi, sosyal yaşam alanımızda bulunan yeme-içme ünitelerinden yiyecek satın alabilirler.

Hafta içi: 07.00 – 10.30
Hafta sonu: 08.30 – 11.00

Yurdumuza hafta içi: 24:00 ‘e kadar, hafta sonu 01:00’e kadar (Cuma –Cumartesi) giriş yapabilirsiniz.

Hafta içi ve hafta sonu 08:00 – 22:00 saatleri arasında sosyal tesislerde tüm ziyaretçilerinizi, odalarınızda ise sadece İYTE öğrencisi olan arkadaşlarınızı misafir edebilirsiniz.

0507 182 54 70 veya 0541 720 62 89 numaralı telefonlardan “Kayıt Destek Ekibimize” ulaşarak yurt ücretleri ve ödeme tipleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Fiyatlarımıza dahil olan hizmetlerimize ilgilendiğiniz lokasyonun sayfasından detaylı olarak ulaşabilirsiniz.

Lokasyon sayfası için buraya tıklayın.

 • Oyun Merkezi
 • Kırtasiye
 • Alışveriş Merkezi
 • Yeme-İçme Üniteleri

Aşağıda bilgileri verilen oda tiplerine ilgilendiğiniz lokasyonun sayfasından detaylı olarak ulaşabilirsiniz.

Lokasyon sayfası için buraya tıklayın.

 • 1 Kişilik Oda
 • 3 Kişilik Oda
 • 3 Kişilik Ekonomik Oda
 • 4 Kişilik Oda
 • 4 Kişilik Ekonomik Oda
 • 1 Kişilik Oda: 16,9 m² / 3,2 m² banyo
 • 3 Kişilik Eko Oda: 18,1 m² / 3,2 m² banyo
 • 4 Kişilik Oda: 27,9 m² / 2,8 m² banyo
 • 4 Kişilik Eko Oda: 20,1 m² / 4,0 m² banyo

Gardırop, kitaplık, sandalye, mantar pano, yatak, dâhili telefon, mini mutfak, ikili elektrikli ocak, buzdolabı, TV ve klima mevcuttur.

Asıl kaydınızın ardından Öğrenci işleri Yetkilinize bildirdiğinizde kendisi bölümünüze göre en uygun odaya yerleştirilmenizi sağlayacaktır.

Öğrenci İşleri Yetkiliniz tercih ettiğiniz oda tipi için boş oda olup olmadığını teyit ettikten sonra fiyat farkına göre değişim yapabilirsiniz. Tabii önce yurt yönetiminin bu değişim için onay vermesi gerekmektedir.

Tesisimiz; kız ve erkek olmak üzere 2 ayrı bölümden oluşmaktadır.

Kız ve erkek öğrenciler mutlaka ayrı bloklarda konaklayacak şekilde yerleştirilir.

Öğrenci ilk kayıt sırasında aynı odada kalmak istediği oda arkadaşını belirtebilir. Belirtmediği takdirde; öğrenim durumu (hazırlık sınıfı (uygun), yüksek lisans, doktora), fakültesi ve bölümü göz önüne alınarak, ders çalışma esasları benzer olan diğer öğrencilerle aynı kat ve odalarda kalacak şekilde yerleştirilmektedir.

 • Tesisimiz dünya standartlarında ve mevcut deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiştir. Deprem dayanıklılık test raporlarına sahiptir.  Ayrıca GSB ve Üniversite tarafından belirli aralıklarla denetlenmektedir.
 • Tesisimiz en son yangın yönetmeliği esas alınarak hazırlanan yangın dolaplarının yanı sıra, her odada sprink (fıskiye) tipi yangın söndürme sistemleri, yangın algılama alarm sistemleri ve her odada bulunan duman dedektörlerine sahiptir.

Yüz Yüze Kayıt

  1. Güvenliğe uğrayarak misafir giriş kaydınızı yaptırınız.
  2. Dilerseniz yurt tanıtım ekibimizle birlikte tesisi (odalar, çamaşırhane, bina özellikleri, sosyal alanlar vb.) gezebilirsiniz.
  3. Oda tipleri hakkında görüşüp, ödeme seçenekleri ile ilgili karar vermek için “Kayıt Destek Ekibimiz” size yardımcı olacaktır.
  4. Karar vermiş olduğunuz oda tipi için kayıt işlemlerini başlatarak; Sözleşme ve Kayıt Formunu eksiksiz doldurunuz.
  5. Kayıt ekibimizden aldığınız form ile birlikte depozito ve yurt ödeme işlemleriniz için Muhasebe departmanına uğrayınız.
  6. Bu işlemler tamamlandıktan sonra Asıl Kaydınız sorunsuz olarak geçekleşecektir.

Depozito ödemesini, öğrencilerimize odalarında tahsis edilen demirbaş eşyaları koruma amacıyla alıyoruz. Akademik takvim sonunda oda teslimi yaparken, yapılan kontrollerde demirbaş eşyada herhangi bir zarar görülmezse tamamını, bir zarar varsa bedeli düşülerek kalanı Temmuz ayının son iş gününde öğrencinin hesap numarasına iade yapılmaktadır.

Yurt ödemelerinizi Peşin, Kredi Kartı (1 peşin + 9 taksit) ve Senetli (1 peşin + 9 taksit) olarak yapabilirsiniz.

 • Garanti Bankası
 • Halk Bank
 • Finansbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • İş Bankası
 • Akbank
 • Ziraat Bankası

Üniyurt İYTE Banka Hesap Bilgileri:

Firma Adı: ASTRA İZMİR YAPI VE İŞLETMECİLİĞİ SAN. TİC. A.Ş.

Banka Adı: İş Bankası
IBAN: TR93 0006 4000 0011 3930 0293 83

Banka Adı: Ziraat Bankası
IBAN: TR15 0001 0011 8764 0660 6050 01

Banka Adı: Garanti Bankası
IBAN: TR61 0006 2001 6760 0006 2998 32

Ödemelerinizi, muhasebe departmanımız dan ilgili evrak karşılığında havale ya da kredi kartı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Sadece kabul sırasında nakit para alınmaktadır.

Ödeme tipini değiştirme talebiniz olduğunda aradaki fiyat farkını ödeyerek farklı ödeme tiplerinden faydalanabilirsiniz.

Akademik takvime bağlı olarak, Eğitim-Öğretim başlama tarihinden 2 gün önce yurdumuza giriş yapabilirsiniz.

Üniyurt’tan akademik dönem boyunca faydalanabilirsin. Bunun dışında yurtta kalma talepleri yurdun bakım-onarım faaliyetlerini aksatmaması ve yurt yönetiminin uygun görmesi halinde ücretle mümkün olmaktadır.

Öğrenci İşleri Yetkililerimize uğrayarak oda numaranızı öğrenin. “Oda Zimmet Formunu” eksiksiz olarak doldurup, imzaladıktan sonra oda anahtarınızı teslim alabilirsiniz.  “Oda Zimmet Formu” ile birlikte giderek bloğunuzda görevli personelimizden yastığınızı, nevresim takımınızı, yorganınızı ve sandalyenizi teslim aldıktan sonra odanıza yerleşebilirsiniz.

Öğrencilerimize yastık, yorgan ve nevresim takımları yurt yönetimi tarafından tahsis edilmektedir. Öğrencilerimiz dilerse, kendi nevresim takımını, kişisel bakım ürünlerini, giyim eşyalarını ve diğer kişisel malzemelerini getirebilirler.

 1. Öğrenci işlerinden yurt çıkış formunu alın.
 2. Bu form ile görevli personele oda demirbaş kontrollerini yaptırıp; yastık, yorgan, nevresim takımı ve sandalyenizi teslim edin.
 3. Son olarak öğrenci işlerine oda anahtarınızı ve formu teslim ettikten sonra yurttan çıkış yapabilirsiniz.

Akademik yıl sonunda yurtla ilişiğini kesen öğrencilerin depozito ödemeleri Temmuz ayının son iş gününde yapılır.